Hadd meséljek el három történetet…
Az eltévedt kapitány
Márk, a sikeres pékség tulajdonosa nem ismerte a megalkuvást, mindig a legjobb minőség eléréséért dolgozott, fáradhatatlanul. A kemény munka és a folyamatos stressz azonban egy idő után kikezdte mentális, majd fizikai egészségét is. Úgy érezte magát, mint a hajó kapitánya, teljesen eltévedt és nem találta az utat az eredményekhez. Egy barátja ajánlotta neki a művészetterápiát. A festés és a kreatív kifejezés adott neki eszközt arra, hogy kilépjen a mindennapi stresszből és a kreatív folyamat során újra megtalálja az örömöt és a szenvedélyt, amit az eredmények hajszolása közben elveszített. Az alkotás során szerzett belső elégedettség végül átterjedt a vállalkozására is. Márk új perspektívákból közelítette meg az üzleti problémákat, és újító megoldásokkal állt elő, amelyek felpezsdítették és újra sikeressé tették cégét.
A kiégés sötét fellegei
Szandra mindig is magasra tette a lécet. Autóipari cégnél dolgozott sok férfi között, s hiába volt szakmája egyik legjobbja, az állandóan növekvő elvárások és a munka-magánélet egyensúlyának hiánya egyre inkább lehúzta. Napról napra nehezebben tudott a munkájára fókuszálni, kreativitása szép lassan eltűnt. Kollegája hívta meg egy élményfestésre. Eleinte ellenállt, de végül beadta a derekát. Az alkotás végül lehetőséget adott neki, hogy kiszakadjon a mindennapi rutinból. A festés segített neki kifejezni azokat az érzelmeket, amelyet a munkahelyi nyomás miatt elfojtott. Minél többet festett, annál inkább tapasztalta, ahogy az alkotásban rejlő kreatív folyamat utat nyit az új megoldásokhoz és a munkahelyi sikerekhez is.
(Ki)út
Zoltán, mint az egyik legnagyobb magyar építőipari vállalat sikeres és dinamikus vezérigazgatója az évek során olyan eredményeket ért el, amire mások csak vágytak. Ám e sikerek mögött egyre inkább egy kimerült, kiégett vezető bújt meg. Az állandó stressz, a hosszú munkaórák és az elvárásoknak megfelelés nyomása mind-mind a vállán ült. Zoltán egy idő után már a sikereknek sem tudott örülni, a korábban imádott munka most már csak terhet jelentett.
Ekkor talált rá a művészetterápia. A festészet és a művészi önkifejezés lehetőséget adott neki, hogy elmerüljön valami szokatlanban, s visszanyerje belső egyensúlyát. Az alkotás inspirálta, hogy vezetőként is új stratégiákat hozzon létre és csapatával együtt még hatékonyabbá tegye a vállalatot
Te melyikük vagy?
Az eltéved kapitány vagy a (ki)útkereső vezérigazgató?
Kreativitással a hatékonyságért: képzőművészetterápia cégeknek
Amikor a
kollégák nem ismerik (el) egymás munkáját,
racionalitás kiöli a kreativitást,
szervezeti egységek között információ-áramlás lecsökken, és megjelenik a silóban gondolkodás,
mindennapi „favágás” feledteti a kreatív megoldásokat,
lehetőségek helyett rendszeresen a nehézségek kerülnek fókuszba,
csapat tagjai motiválatlanok, mintha mindenki a másikra várna,
a visszajelzések hiányoznak a mindennapi munkából,
az egyéni vélemények és az elégedetlen hangok uralják a közös munkát.
Kiváló eszköz a munkaerő motiválására.
Az alkotás folyamata lehetőséget ad a kreativitás kibontakoztatására, amely kulcsfontosságú a problémamegoldásban és az innovációban.
A munkatársak a kreatív tevékenységek során olyan személyes és szakmai problémákat is megoldhatnak, amelyek egyébként a munkahelyi stressz miatt fennakadásokat okoznának.
Az alkotás által létrejövő pozitív érzelmek és elégedettség átragadhat a mindennapi munkára is, segítve a munkavállalókat, hogy konstruktívabb és célirányosabban dolgozzanak.
A kreatív tréningek erősítik a csapategyüttműködés és a kommunikációt.
EGY VEZETŐI TRÉNING, AMELY NEM CSAK A VEZETŐKRŐL SZÓL!
A kiválasztott témához igazodó, irányított, kreatív, alkotó tevékenységek segítenek kizökkenni a mindennapi gondolkodási és viselkedési sémákból. Az alkotás élményének érzelemdús átélése lehetőséget teremt a saját és egymás viselkedésének mélyebb megértésére, a kreatív együttműködésre.
A művészetterápia eszközeivel, színekkel, rajzokkal, formákkal az innováció, feltöltődés és a változás útján.
Így dolgoztunk mi együtt
Vezetők, cégtulajdonosok, szakemberek, akik már átélték az Art In Coaching élményt: